• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Mineralogická výstava Mnichov 2014 

zpět na přehled aktualit

9.11.2014

Tak jako každý rok jsme se zúčastnili podzimní mnichovské výstavy. Instalace větších stánků je možná už od úterý a ve středu odpoledne již můžete k některým vystavovatelům nahlédnout co mají " pod pokličkou" za poklady. Pro profesionály, dealery a prodejce je výstava otevřena ve čtvrtek a v pátek a od soboty je otevřena pro veřejnost.

Letos výstava probíhala ve čtyřech halách, ve dvou halách byly umístěni vystavovatelé s minerály, surovinami, odbornou literaturou, meteority ( a jeden s klobáskami ) a v dalších dvou halách byly prodejci s výrobky, bižuterií a dalším zbožím.

Nejvíce byly k vidění marocké, čínské a indické vzorky. U marokánských vystavovatelů se objevily nové vzorky jako např. krystalované gersdorfity, epidoty, modré baryty avšak z Číny a Indie nyní žádné nové vzorky nejsou. ( tedy z Číny se objevily obří fialové coquimbity, které měl na stánku Lavinsky za astronomické ceny...)

Poslední dobou jezdí i pár vystavovatelů z Bolívie a Peru, ale s nimi je těžké se nějak domluvit. Takže vzorků, které jste zakoupili před pár lety si můžete náležitě cenit.

Co se týká speciální výstavy " SONDER SCHAU" , tak letos byly k vidění unikátní meteority. Dekorace a prezentace byla perfektní, přesto jsem slyšel od různých vystavovatelů, že předchozí témata byla lepší a pestřejší.

Těsně před odjezdem jsem byl upozorněný, že v jedné z vitrín je umístěn starý vzorek milleritu z Kladna, který se objevil u jednoho norského vystavovatele a je neprodejný. Složením a tvarem podložky bych typoval, že se jedná o vzorek který se nacházel v blízkosti našeho největšího vystaveného milleritu v Národním muzeu. Jak se ale dostal až do Norska, čert ví....

 

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz