• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Mineralogická výstava Mnichov 2015 

zpět na přehled aktualit

20.11.2015

Tento měsíc proběhla jedna z největších mineralogických akcí ve světě, kde jsou k vidění opravdové skvosty a jedna z nejpestřejších nabídek minerálů, fosílií a jiných přírodnin na světě.

Již tradičně se představili "nejlepší" vystavovatelé v prostřední hale A5, které tvoří uzavřené seskupení a v jejich vitrínách lze nalézt jedny z nejestetičtějších vzorků. Tento rok bylo možné fotit jejich vystavené exponáty a vitríny, v průběhů minulých ročníků to securiťáci zakazovali. Úžasné vzorky turmalínů, akvamarínů, morganitů, zlata a jiných estetických vzorků jistě potěší oko každého mineralogického nadšence.

Jinak celkově je situace na této výstavě stejná jako každý rok. Dealeři a vystavovatelé z různých států představují již několik let pořád to samé, takže je velmi těžké objevit nějakou zajímavost. Návštěvníky a sběratele z " Československa" zajisté potěšila vitrína firmy Crystal Classics, kde byly k vidění špičkové staré sběry ze zaniklých československých lokalit. Záměrně píši k vidění, protože vzorky dosahovaly čtyř a více ciferných částek v eurech.

Tento rok se velmi vydařila výstava drahých kamenů " Sonderschau Edelsteine", kde byly k vidění opravdové unikáty a vzorky světové kvality. Omlouvám se však za kvalitu fotografií, protože jsem je fotil v době, kdy na tuto výstavu bylo " vypuštěno" několik tříd žáků a nemohl jsem dlouho ostřit a ani doladit citlivost na různé druhy osvětlení. 

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace