• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

17.10.2018
Vážení zákazníci a sběratelé, tento víkend se koná podzimní výstava Geosvět v karlínském hotelu Olympik. těšíme se na Vaší návštěvu.

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Saint Marie aux Mines 2017 

zpět na přehled aktualit

4.07.2017

Během trvání výstavy v Saint Marie aux Mines mi běželo hlavou o čem budu tento rok psát.....

Vyjímečné tento rok bylo tropické počasí, kdy denní hodnoty dosahovaly až 37 stupňů a na prodejcích i  návštěvnících byla viditelná únava. Naštěstí pořadatelé nainstalovali na rušné místo vodní osvěžovač a dokonce natáhli hadice s vodou na plechové střechy výstavních ploch, které by se bez této úpravy změnily v opravdové pece. Teplo bylo takové, že i mouchy lítaly nahaté (:-)

Podařilo se nám sehnat velice pěkné a cenově dostupné krystaly rubínu z Madagaskaru, stébelnaté rubelity, záhnědy a špičkové kyanity z Brazílie, několik kvalitních kunzitů a turmalínů z Pakistánu, několik špičkových cavansitů z Indie, ze systematických minerálů několik franckeitů, vzácných krystalovaných ludlamitů z Bolívie, tarbuttity a hopeity ze Zambie.....

Samozřejmě, že jsme se snažili sehnat i nějaké novinky na český trh, ale díky zkušenostem víme, že český trh je bohužel i omezen financemi, takže plno vzorků nelze nakoupit, tak jsem si alespoň z výprodeje francouzkého muzea pořídil do sbírky staré vzorky alexandritu z lokality Tokovaja, nádherný kammererit z Kop Daglari, kvalitní prostorový vzorek rumunského sylvanitu a špičkový starý vzorek semseyitu...

Během výstavy se přihodilo něco o čem stojí se zmínit. Uprostřed burzy je sál kde vystavují přední evropští vystavovatelé a cenová nabídka dosahuje i šestimístných cifer v evropské měně. Mezi TOP patří firma Crystal Classics, která má opravdu špičkové vzorky především s klasických a zaniklých lokalit. Byl jsem velice rád, že jsem se moh zúčastnit prohlídky a ve vlastních rukách jsem držel špičkové ( dá se i říci, že některé i nejkvalitnější české ukázky Ag minerálů, které bohužel nejsou v českých muzeích ). Nejvíce mi uchvátil " nevysleplý" vzorek proustitu a akantit z Jáchymova, dále proustit a stříbro z Březových Hor. Podotýkám, že ceny těchto vzorků dosahovaly astronomických výšin. V nabídce této firmy byly i špičkové vzorky libethenitů, diaforitů a překvapil mi i pěkný vzorek řečického turmalínu ( omlouvám se za nekvalitní fotografii, ale byly tam tři druhy osvětlení...)

Co se týká speciální výstavy " SONDERSHOW", tak ta byla věnována vulkánům a minerálům vzniklých ve vulkanitech. Kromě mineralogických vzorků byly vystaveny také předměty, které pohltila láva.

Po skončení výstavy jsme opět navštívili několik vinných sklípků a ochutnali vynikající alsaská vína. No, ochutnali, hlavně jsme si přivezli.

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace