• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Výstava MINERÁLY BRNO 2015 

zpět na přehled aktualit

25.05.2015

V květnu 2015 proběhl 32. ročník výstavy MINERÁLY BRNO, který se konal v přízemí pavilonu B. Na galerii pavilonu B současně probíhala veřejná ochutnávka vín zúčastněných v soutěži GRAND PRIX VINEX, což potěšilo valnou část vystavovatelů z řad sběratelů.

Výstavy se zúčastňuje přibližně 160 vystavovatelů. Největší účast vystavovatelů je pochopitelně z České republiky, významný byl počet vystavovatelů ze Slovenska, Polska a Maďarska. Výstavu navštívilo přibližně 5 000 návštěvníků.

Sortiment vystavovatelů tvoří převážně šperky, drahé kameny, minerály a sběratelské kameny, dále přírodniny, fosilie, dekorační předměty a bytové doplňky z minerálů a drahých kamenů. Ke koupi byla také odborná literatura a další mineralogické a geologické potřeby.

U této výstavy musím především pochválit organizační stránku. Reklama probíhá prostřednictvím bannerů, ve venkovní reklamě, na internetu a distribucí letáků. Rovněž pokračuje využívání sociální sítě facebook a umísťování odkazů na webech vystavovatelů a webech věnovaných minerálům.

33. ročník výstavy MINERÁLY BRNO se uskuteční v termínu 13. - 14. 11.2015 

 
 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz