• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Založení a činnost firmy.

Firma vznikla počátkem roku 1995.

Předtím jsem se zabýval sběratelskou činností amatérsky několik let a postupně a plynule přešla tato činnost na profesionální úroveň.

Již v době studií na geologické škole, obor hornická geologie jsem se intenzivně zajímal o mineralogii a geologii. V rámci praxe a osobní iniciativy se mi podařilo získávat praktické znalosti při „ fáráni“ na různých dolech. Následně jsem začal jezdit vystavovat na mineralogické výstavy v tuzemsku i zahraničí.

Zároveň jsme spolu s kolegy navštěvovali lokality v Čechách, Slovensku, Rusku, Rakousku, Číně, USA atd.

V letech 1993-94 jsem pracoval na kladenském dole Schoeller, známém jako Nejedlý či Gottwald jako střelmistr, protože jsem zjistil, že se dobývací úsek na žehrovické kře blíží k poruše, kde by se mohly nacházet pelosiderity s millerity. Na tomto dole jsem začal pracovat jako střelmistr a postupně jsem se zaučoval na pozici " štajgra". Po celou dobu mého setrvání na dole se mi podařilo najít několik set vzorků milleritů, whewellitů a jiných minerálů nacházejících se v pelosideritu.

Doposud jsem navštívil více jak 500 mineralogických výstav v tuzemsku i v zahraničí, kde čerpám zkušenosti a poznatky o nových lokalitách a minerálech. ( jako např. výstavy Tucson, Saint-Marie Aux Mines, Mnichov, Hong Kong aj. ) Díky shlédnutí milionů vzorků se neustále zdokonaluji v rozpoznávání minerálů.

Na těchto akcích se seznamuji s mnoho vynikajícími sběrateli a dealery z Brazílie, Cejlonu, Ruska, Norska, Japonska, Číny atd. a navazuji s nimi přátelské kontakty a následné výměny minerálů.

Specializuji se na minerály z hořících odvalů, minerály pelosideritů a komerčně - estetické minerály.

Jelikož často navštěvujeme lokality a výstavy ( snažíme se pro své zákazníky stále nacházet zajímavé a nové vzorky ), jsme často mimo území ČR a proto tyto stránky budou sloužit spíše ke kontaktním a informačním účelům a nebudou zřejmě tak často aktualizované. ( i když se o to budeme snažit…)

Z důvodů velmi příznivých cen začínáme dodávat pro studijní a dekorační účely mnohým školám, institucím a muzeím v ČR i v zahraničí.

 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace