• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Nabídky minerálů

Nabídka minerálů v ROCKSHOPU

V sekci ROCKSHOP Vám nabízíme pestrý výběr systematických a estetických minerálů, chondritů, tektitů a meteoritů, zkamenělin a dekoračních vzorků. Postupně budeme tyto sekce rozšiřovat a doplňovat.

V nabídce minerálů v ROCKSHOPU kupujete vždy konkrétní minerál, který je na fotografii. Všechny vzorky vlastníme a jsou skladem a tedy ihned k odběru.

Nabídka všech minerálů

V nabídce minerálů jsou sepsány všechny druhy minerálů, které máme na skladě v několika exemplářích. V případě, že máte o nějaký druh minerálu zájem, tak nám prosím napište pořadové číslo vzorku a požadovanou velikost, která je v nabídce uvedena.( popř.jestli máte představu, kolik by jste chtěli do daného vzorku investovat) My se Vám obratem ozveme a napíšeme podrobnosti ke vzorku a cenu.

Litujeme, ale v nabídce minerálů nemůžeme psát ani cenové rozpětí, protože někdy máme i několik set vzorků ve velmi rozdílných cenách. Může se stát, že na výstavách najdete i minerály, které nejsou v nabídce zapsané nebo že jsou z jiné lokality. Je to proto, že máme málo exemplářů a předpokládá se, že se rychle vyprodají a proto nemohou figurovat v dlouhodobé nabídce minerálů.

Nabídka minerálů je seřazena podle abecedy nebo podle přírůstků a v případě zájmu si můžete nabídku stáhnout nabídky.

Studijní minerály 

Pod tímto pojmem se rozumí minerály, které si sběratelé zřejmě nebudou dávat do vitrínek a svých sbírek. Nabízíme je především školám, různým institucím, ústavům a firmám, které potřebují minerály na studium, pro předváděcí účely studentům nebo na další zpracování.

Není tedy problém navrhnout a vytvořit kolekci minerálů a hornin podle Vašeho přání, aby jste ji mohly využít pro předvádění různých fyzikálních vlastností ( tvrdost, transparence, barva a barevné efekty, dvojlom, barva vrypu, lesk, štěpnost, lom, luminiscence, morfologie aj.). nebo pro chemické či další zkoušky

Můžeme vám připravit kolekce základních minerálů a hornin o kterých se žáci učí již na základní škole nebo připravit sbírku pro střední a vyšší školy. Po zkušenostech z minulých let se osvědčily též způsoby zapůjčení současných učebnic a následná příprava kolekcí a sbírek podle těchto knih.

Minerály nebo horniny je možné dodávat v papírových sbírkových krabicích označených štítky nebo čísly nebo v plastových krabičkách, kde je minerál chráněn před prachem a poškozením nebo v dřevěných kazetách o proměnlivém počtu políček.

Cenová kalkulace je stanovena po předchozí domluvě se zákazníkem.

Napište nám  prosím požadavky a my se Vám  pokusíme sestavit co možná nejlepší kolekci.

Minerály ze zaniklých lokalit 

Doba kdy bylo možné na lokalitách sbírat téměř neomezené množství minerálů je již pryč. V minulosti jsem sbíral i vzorky nižší  kvality, které však v současnosti již na mnoha lokalitách není možné najít nebo jsou tato místa již uzavřená, zrekultivovaná nebo vysbíraná.

Pro mladé a začínající sběratele je někdy nemožné takové vzorky na starých lokalitách najít.

Připravujeme výprodej přebytků minerálů ze zaniklých a starých lokalit Čech a Slovenska. Minerály budou občas k vidění na některých mineralogických akcích nebo jsou vypsány v nabídce minerálů.

Protože je archív s těmito vzorky poměrně velký, neustále budou přibývat nové zpracované kameny.

V případě, že by jste měli zájem o nějaké vzorky z českých a slovenských lokalit ( které i nejsou uvedeny v nabídce minerálů …), napište nám prosím Vaše požadavky a my se pokusíme Vám tyto minerály vyhledat a dodat.

Minerály v plastových krabičkách

Způsob prodeje minerálů v krabičkách se osvědčil zejména pro snadný a bezpečný transport a proto, že je minerál chráněn proti prachu a mechanickým poškozením.

Minerály v krabičkách si oblíbili zejména obchodníci s minerály, protože  zakoupené vzorky již nemusí nikterak připravovat.

V současné době je v nabídce minerálů v plastových krabičkách zhruba 100 druhů, ale na přání zákazníka můžeme dodat do krabiček téměř jakékoli minerály.( např. kolekce minerálů určitého regionu nebo lokality, barevně pestré druhy minerálů atd. )

Kolekce minerálů

Na přání zákazníků je možné vytvořit  jakoukoli kolekci minerálů. Může se týkat estetických minerálů, studijních vzorků, minerálů z určité lokality nebo regionu, kolekce hornin aj.

Tyto kolekce mohou být umístěny do malých plastových krabiček s průhledným víkem nebo do dřevěných kazet s prosklenou vrchní částí. Není problém umístit vzorky i do papírových sbírkových krabic.

Vše je nutno předem konzultovat se zákazníkem, jak vlastní „osázení“ kolekce tak i cenové rozpětí.

 

 

 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace