• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Nabídky minerálů

Nabídka minerálů v ROCKSHOPU

V sekci ROCKSHOP Vám nabízíme pestrý výběr systematických a estetických minerálů, chondritů, tektitů a meteoritů, zkamenělin a dekoračních vzorků. Postupně budeme tyto sekce rozšiřovat a doplňovat.

V nabídce minerálů v ROCKSHOPU kupujete vždy konkrétní minerál, který je na fotografii. Všechny vzorky vlastníme a jsou skladem a tedy ihned k odběru.

Nabídka všech minerálů

V nabídce minerálů jsou sepsány všechny druhy minerálů, které máme na skladě v několika exemplářích. V případě, že máte o nějaký druh minerálu zájem, tak nám prosím napište pořadové číslo vzorku a požadovanou velikost, která je v nabídce uvedena.( popř.jestli máte představu, kolik by jste chtěli do daného vzorku investovat) My se Vám obratem ozveme a napíšeme podrobnosti ke vzorku a cenu.

Litujeme, ale v nabídce minerálů nemůžeme psát ani cenové rozpětí, protože někdy máme i několik set vzorků ve velmi rozdílných cenách. Může se stát, že na výstavách najdete i minerály, které nejsou v nabídce zapsané nebo že jsou z jiné lokality. Je to proto, že máme málo exemplářů a předpokládá se, že se rychle vyprodají a proto nemohou figurovat v dlouhodobé nabídce minerálů.

Nabídka minerálů je seřazena podle abecedy nebo podle přírůstků a v případě zájmu si můžete nabídku stáhnout nabídky.

Studijní minerály 

Pod tímto pojmem se rozumí minerály, které si sběratelé zřejmě nebudou dávat do vitrínek a svých sbírek. Nabízíme je především školám, různým institucím, ústavům a firmám, které potřebují minerály na studium, pro předváděcí účely studentům nebo na další zpracování.

Není tedy problém navrhnout a vytvořit kolekci minerálů a hornin podle Vašeho přání, aby jste ji mohly využít pro předvádění různých fyzikálních vlastností ( tvrdost, transparence, barva a barevné efekty, dvojlom, barva vrypu, lesk, štěpnost, lom, luminiscence, morfologie aj.). nebo pro chemické či další zkoušky

Můžeme vám připravit kolekce základních minerálů a hornin o kterých se žáci učí již na základní škole nebo připravit sbírku pro střední a vyšší školy. Po zkušenostech z minulých let se osvědčily též způsoby zapůjčení současných učebnic a následná příprava kolekcí a sbírek podle těchto knih.

Minerály nebo horniny je možné dodávat v papírových sbírkových krabicích označených štítky nebo čísly nebo v plastových krabičkách, kde je minerál chráněn před prachem a poškozením nebo v dřevěných kazetách o proměnlivém počtu políček.

Cenová kalkulace je stanovena po předchozí domluvě se zákazníkem.

Napište nám  prosím požadavky a my se Vám  pokusíme sestavit co možná nejlepší kolekci.

Minerály ze zaniklých lokalit 

Doba kdy bylo možné na lokalitách sbírat téměř neomezené množství minerálů je již pryč. V minulosti jsem sbíral i vzorky nižší  kvality, které však v současnosti již na mnoha lokalitách není možné najít nebo jsou tato místa již uzavřená, zrekultivovaná nebo vysbíraná.

Pro mladé a začínající sběratele je někdy nemožné takové vzorky na starých lokalitách najít.

Připravujeme výprodej přebytků minerálů ze zaniklých a starých lokalit Čech a Slovenska. Minerály budou občas k vidění na některých mineralogických akcích nebo jsou vypsány v nabídce minerálů.

Protože je archív s těmito vzorky poměrně velký, neustále budou přibývat nové zpracované kameny.

V případě, že by jste měli zájem o nějaké vzorky z českých a slovenských lokalit ( které i nejsou uvedeny v nabídce minerálů …), napište nám prosím Vaše požadavky a my se pokusíme Vám tyto minerály vyhledat a dodat.

Minerály v plastových krabičkách

Způsob prodeje minerálů v krabičkách se osvědčil zejména pro snadný a bezpečný transport a proto, že je minerál chráněn proti prachu a mechanickým poškozením.

Minerály v krabičkách si oblíbili zejména obchodníci s minerály, protože  zakoupené vzorky již nemusí nikterak připravovat.

V současné době je v nabídce minerálů v plastových krabičkách zhruba 100 druhů, ale na přání zákazníka můžeme dodat do krabiček téměř jakékoli minerály.( např. kolekce minerálů určitého regionu nebo lokality, barevně pestré druhy minerálů atd. )

Kolekce minerálů

Na přání zákazníků je možné vytvořit  jakoukoli kolekci minerálů. Může se týkat estetických minerálů, studijních vzorků, minerálů z určité lokality nebo regionu, kolekce hornin aj.

Tyto kolekce mohou být umístěny do malých plastových krabiček s průhledným víkem nebo do dřevěných kazet s prosklenou vrchní částí. Není problém umístit vzorky i do papírových sbírkových krabic.

Vše je nutno předem konzultovat se zákazníkem, jak vlastní „osázení“ kolekce tak i cenové rozpětí.

 

 

 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace