• Systematické minerály
  • Estetické minerály
  • Mini minerály
  • Maxi minerály
  • Tektity
  • Meteority
  • Zkameněliny

Horké zprávy

3.05.2018
Vážení sběratelé a milovníci pěkných kamenů, jestliže jste procházeli tišnovskou burzou která se konala tento víkend, zajisté jste si všimli poměrně hojné účasti rumunských prodejců" kamenů", kteří prodávají falšované, slepované, obarvené a jinak upravené vzorky. Díky tomu, že měli ke konci burzy prázdné krabice, tak poměrně hodně důvěřivých klientů má tyto krásy doma. Karcinogenní lopezity vydávané za realgary, slepené čínské antimonity na bulharských podložkách, " rodochrozity" obarvené rumunským toaletním papírem, přilepené křemeny, wolframity a hlavně skoro všechno toto "Rumunsko" pochází z Bulharska nebo Kosova....

pomůcky pro mineralogy

G-BOX

Minerály Čada

Minerals Facebook

Služby

Vážení zákazníci,

nabízíme Vám služby, které by jste mohli upotřebit při prodeji, vystavování a studiu minerálů.

Máme bohaté zkušenosti s preparováním a úpravami mineralogických vzorků, hornin a meteoritů.

Jedná se o preparovaní speciálními přístroji jako např. pískování, preparace sbíjecími a rotačními jehlami, úpravou formátu minerálu na hydraulické štípačce a diamantové řezačce.

Můžeme vám pomoci i s vyčištěním zašlých nebo znečištěných vzorků a to čištěním v ultrazvukové čističce, tlakovým vodním paprskem nebo i chemickým čištěním. (před každým čištěním konzultujeme postup se zákazníkem i případná rizika )

Zaobíráme se i zprostředkováním prodeje minerálů nebo sbírek, kde máme velice široké pole potencionálních zákazníků jak z řad sběratelů, tak i různých muzeí, škol a institucí.

Nabídněte nám tedy k prodeji či k zprostředkování prodeje Vaše minerály, přebytky nebo i celé sbírky.

Protože některé minerály jdou velice obtížně sehnat, můžeme rozeslat Vaši poptávku mým kolegům a snažíme se tyto minerály pro vás sehnat.Je i možné si objednat některé minerály, které nemám v současnosti v nabídce a já se je pokusím zakoupit či vyměnit na některé z mnoha mineralogických akcích.

Začínajícím sběratelům pomůžeme s drobnými informacemi „ do začátku „ a pomůžeme i s postupným vybudováním sbírky.Novým zákazníkům se pokusíme představit naši nabídku na mineralogických akcích nebo i při osobní návštěvě.

 

Kontaktujte nás

Jiří Špalek, Karlovarská 458, Doksy u Kladna, 273 64

Telefon: +420 602 341 134 ( od 9 do 18 hod )

E-mail: spalek@minerals.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace